Więcej informacji na temat Polskiego pucharu w stuntdrivingu

O zawodach Polish Stunt Cup

O zawodach Polish Stunt Cup

Jazda w stylu kaskaderskim to nie tylko perfekcyjne pokonywanie zakrętów, hamowanie i przyspieszanie. Chodzi również o showmaństwo. Jazda kaskaderska to szybko rozwijający się sport motorowy z własnym zestawem zasad i przepisów. Wymaga od kierowców połączenia prędkości z precyzją, dlatego też kaskaderzy muszą opanować kontrolę nad motocyklem i być w stanie obsługiwać swoje maszyny na granicy ich możliwości. Praktykowanie akrobacji może być zarówno ekscytujące, jak i wymagające, ale co zrobić, jeśli nie masz partnera do ćwiczeń?

Zawody kaskaderskie są świetną okazją do nauki nowych sztuczek, a mistrzowie tego sportu motorowego zazwyczaj oferują sesje treningowe przed zawodami. W końcu kto lepiej niż koledzy kaskaderzy wie, gdzie mógłbyś poprawić swoje umiejętności? Jeśli nie masz możliwości wzięcia udziału w lokalnych zawodach lub sesji treningowej, oto kilka wskazówek, jak zacząć w tej ekscytującej subkulturze wyścigowej.

Kto może uczestniczyć w Stunt Riding?

Każdy, kto ukończył 18 lat może brać udział w stunt riding, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, powinieneś upewnić się, że masz ważne prawo jazdy na motocykl. Następnie, musisz wziąć pod uwagę rozmiar swojego motocykla. Na przykład, jeśli jesteś niższy lub masz krótsze nogi, możesz nie być w stanie dosięgnąć podnóżków lub dźwigni hamulca i sprzęgła w motocyklu sportowym. Ponadto, jeśli masz mniejszą ramę, powinieneś upewnić się, że możesz wygodnie zmieścić się na większych motocyklach, które są często używane w jeździe kaskaderskiej.

Poza tym nie ma żadnych ograniczeń, o ile jesteś w dobrym zdrowiu i masz wymagane doświadczenie w jeździe. Stunt jazda wymaga dużo siły górnej części ciała i stabilizacji rdzenia. Nawet jeśli rzadko trzeba używać nóg w tym sporcie, słaby rdzeń może umieścić na ryzyko urazu, więc należy upewnić się, że jesteś fizycznie przygotowany do wyzwania.

Loading...