Jak nauczyć się jazdy Stunt na motocyklu?

Nauka Stuntu na motocyklu

Nie da się ukryć, że jazda na motocyklu kaskaderskim to porywające doświadczenie. Niezależnie od tego, czy dopiero uczysz się zasad, czy jesteś profesjonalistą, jest to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń, jakie możesz zdobyć jako motocyklista. Ale to, co sprawia, że jest to tak trudne i przerażające dla niektórych ludzi ze względu na to, jak wiele skupienia, koncentracji i siły fizycznej trzeba poświęcić wszystko na raz. W rzeczywistości jest coraz więcej ludzi, którzy wchodzą w ten sport niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli zawsze miałeś pragnienie, aby nauczyć się jeździć Stunt na motocyklu, ale nigdy nie znalazłeś odwagi, aby to zrobić, to mamy wszystko, czego potrzebujesz właśnie tutaj!

Podstawy stuntu

Stunt riding jest trochę inny niż zwykła jazda. Musisz być świadomy kilku rzeczy, które są różne, takie jak twój bieg, położenie stopy, gdy jesteś zmiany, jak dużo przepustnicy używasz, jak używasz sprzęgła, itp. Kaskaderzy zazwyczaj noszą ochraniacze na kolana i rękawice oraz kaski. Noszenie rękawic i nakolanników ochroni Cię, jeśli spadniesz lub zdarzy Ci się dotknąć ziemi ręką. Kaskaderzy używają innego sprzętu niż ci, którzy jeżdżą na zwykłych motocyklach. Kaskaderzy używają foot pegów, które są przymocowane do ramy motocykla(są przykręcane). Pegi są umieszczone nieco wyżej niż normalne pegi. Jest tak po to, abyś mógł zejść i wywrzeć większy nacisk na pegi.

Porady przed rozpoczęciem jazdy

Jeśli jesteś nowy w stuntingu, to naprawdę ważne jest, abyś nauczył się zarówno podstawowych jak i zaawansowanych technik zanim spróbujesz czegoś wymyślnego. Ostatnią rzeczą, którą chcesz (lub ktokolwiek inny) jest uzyskanie kontuzji. Lepiej być bezpiecznym niż żałować! Jeśli dopiero uczysz się jeździć na motocyklu, staraj się stopniowo nabierać prędkości. Nie będziesz miał tej samej pewności siebie lub prędkości, co ktoś, kto jeździ od lat. Zacznij powoli i bądź ostrożny!

Jedź z przekonaniem, że jesteś przygotowany, wykwalifikowany i gotowy do jazdy. Kolejną rzeczą jest aby nosić sprzęt bezpieczeństwa i odzież ochronną przez cały czas, gdy jeździsz. Dodatkowo Jeśli próbujesz nauczyć się jeździć na motocyklu kaskaderskim, dobrze jest najpierw znaleźć spokojne miejsce do ćwiczeń. W ten sposób nie jesteś rozproszony, możesz skupić się na swojej jeździe i masz mniej zmartwień.

Jak poprawić swoje umiejętności jazdy na motocyklu?

Jak widać, jazda na motocyklu kaskaderskim to bardzo złożony proces. Wymaga dużo praktyki i umiejętności. I możesz stać się w tym lepszy tylko wtedy, gdy będziesz stale ćwiczyć.
Jeśli chcesz nauczyć się jeździć na motocyklu kaskaderskim, musisz przejść przez proces nauki i ćwiczenia podstawowych umiejętności. Kiedy już opanujesz te umiejętności, możesz zacząć rozwijać bardziej zaawansowane umiejętności jazdy.
Ważne jest, abyś ćwiczył tak często, jak tylko możesz. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej się czujesz. Ponadto, nie zapomnij, aby dobrze się bawić, gdy ćwiczysz i nie stresować się.

Autor wpisu stunt99 - 01-09-21

Twój komentarz

Najnowsze posty

Polski związek motorowy

Korzyści z członkostwa w Polskim Związku Motorowym

09-01-2023

Cele i działalność Polskiego Związku Motorowego Polski Związek Motorowy (PZM) jest to stowarzyszenie

Dalej

Trial motocyklowy

Trial motocyklowy: Czego się spodziewać, jak się przygotować i dlaczego powinieneś spróbować!

07-07-2022

Spróbuj swoich sił w nietypowym wyzwaniu: trialu motocyklowym. Jest to rodzaj sportu na świeżym powietrzu, któ

Dalej

Wyścigi na żużlu

Wyścigi torowe na żużlu - dowiedz się więcej o tym pasjonującym sporcie

13-06-2022

Większość ludzi nie pomyśli o wyścigach żużlowych, gdy zapyta się ich o najbardziej ekscytujące sporty motorow

Dalej

Wyścigi Motocross i Enduro

Motocross i Enduro - wszystko, co musisz wiedzieć o tych wyścigach

06-06-2022

Ci, którzy kochają jeździć motocyklem w terenie, wiedzą, że uczucie przyspieszenia, wspinanie się na szczyt wz

Dalej

Loading...