Jak prawidłowo wybrać rozmiar kasku na motocykl? Porady

Jak wybrać rozmiar kasku na motocykl

W razie wypadku lub upadku kask pomoże zapobiec poważnym obrażeniom głowy. Kask motocyklowy może również uratować Ci życie. Statystyki pokazują, że noszenie kasku może zmniejszyć ryzyko śmiertelnych obrażeń w razie wypadku nawet o 40%. Jeśli jednak przymierzysz kilka kasków przed dokonaniem zakupu, możesz zauważyć, że niektóre są mniejsze od innych. Na szczęście nie ma uniwersalnego standardu rozmiarów, jeśli chodzi o kaski. Zamiast tego każda marka i model ma swój własny uniwersalny przewodnik dopasowania, który pozwala określić, który z nich będzie na Ciebie najlepiej pasował. Zanim kupisz kask, weź pod uwagę następujące czynniki, aby upewnić się, że jest on dobrze dopasowany do twojej głowy.

Jak wybrać rozmiar kasku motocyklowego?

Istnieją różne rozmiary kasków (XS, S, M, L, XL i XXL) do wyboru i każdy z nich ma inne dopasowanie. Wybór odpowiedniego rozmiaru kasku jest kluczowy dla Twojego bezpieczeństwa. Po przymierzeniu kasku upewnij się, że jest on dopasowany, ale nie za ciasny. Powinieneś być w stanie łatwo założyć i zdjąć kask bez pomocy. Kask powinien znajdować się około dwóch szerokości palców nad brwiami, tak aby zakrywał całą głowę. Powinieneś czuć, że kask przylega do czubka głowy. Powinieneś również czuć, że kask uciska policzki i okolice uszu. Gdy otworzysz usta, pomiędzy ustami a wnętrzem kasku powinna być wolna przestrzeń. Jeśli wewnątrz kasku nie ma miejsca, spróbuj wybrać inny rozmiar.

Poznaj swój rozmiar głowy

Przed zakupem kasku powinieneś znać swój rozmiar głowy. Rozmiar głowy pomoże Ci znaleźć odpowiedni rozmiar kasku. Istnieje kilka sposobów na zmierzenie rozmiaru głowy, w tym za pomocą taśmy mierniczej lub cyfrowego urządzenia pomiarowego. Te pomiary mogą pomóc Ci znaleźć rozmiar kasku, który najlepiej pasuje do Ciebie. Jeśli wolisz używać taśmy mierniczej, możesz wykonać poniższe kroki, aby zmierzyć swoją głowę: Owiń materiałową miarkę wokół największej części głowy, powyżej brwi. Upewnij się, że zostawiłeś wystarczająco dużo miejsca, aby założyć kask na głowę.

Autor wpisu stunt99 - 21-02-22

Twój komentarz

Najnowsze posty

Motocykl do stuntu na początek

Jaki wybrać motocykl na początek drogi z moto stuntem?

28-09-2021

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć swoją karierę w tym ekscytującym świecie motocyklowych akrobacji

Dalej

Nauka Stuntu na motocyklu

Jak nauczyć się jazdy Stunt na motocyklu?

01-09-2021

Nie da się ukryć, że jazda na motocyklu kaskaderskim to porywające doświadczenie. Niezależnie od tego, c

Dalej

Jak dobrać spodnie motocyklowe

Czym się kierować przy wyborze odpowiednich spodni motocyklowych

10-08-2021

Kiedy jeździsz na motocyklu, sprzęt, który nosisz jest tak samo ważny jak sam motocykl. Noszenie odpowiedn

Dalej

Polish Stunt Cup 2015

Polish Stunt Cup 2015 - Relacja z pucharu Polski w Stuntridingu

09-08-2021

Nic tak nie podnosi adrenaliny, jak widok wykwalifikowanych zawodników, którzy narażają swoje życie dla s

Dalej

Loading...