Jak prawidłowo wybrać rozmiar kasku na motocykl? Porady

Jak wybrać rozmiar kasku na motocykl

W razie wypadku lub upadku kask pomoże zapobiec poważnym obrażeniom głowy. Kask motocyklowy może również uratować Ci życie. Statystyki pokazują, że noszenie kasku może zmniejszyć ryzyko śmiertelnych obrażeń w razie wypadku nawet o 40%. Jeśli jednak przymierzysz kilka kasków przed dokonaniem zakupu, możesz zauważyć, że niektóre są mniejsze od innych. Na szczęście nie ma uniwersalnego standardu rozmiarów, jeśli chodzi o kaski. Zamiast tego każda marka i model ma swój własny uniwersalny przewodnik dopasowania, który pozwala określić, który z nich będzie na Ciebie najlepiej pasował. Zanim kupisz kask, weź pod uwagę następujące czynniki, aby upewnić się, że jest on dobrze dopasowany do twojej głowy.

Jak wybrać rozmiar kasku motocyklowego?

Istnieją różne rozmiary kasków (XS, S, M, L, XL i XXL) do wyboru i każdy z nich ma inne dopasowanie. Wybór odpowiedniego rozmiaru kasku jest kluczowy dla Twojego bezpieczeństwa. Po przymierzeniu kasku upewnij się, że jest on dopasowany, ale nie za ciasny. Powinieneś być w stanie łatwo założyć i zdjąć kask bez pomocy. Kask powinien znajdować się około dwóch szerokości palców nad brwiami, tak aby zakrywał całą głowę. Powinieneś czuć, że kask przylega do czubka głowy. Powinieneś również czuć, że kask uciska policzki i okolice uszu. Gdy otworzysz usta, pomiędzy ustami a wnętrzem kasku powinna być wolna przestrzeń. Jeśli wewnątrz kasku nie ma miejsca, spróbuj wybrać inny rozmiar.

Poznaj swój rozmiar głowy

Przed zakupem kasku powinieneś znać swój rozmiar głowy. Rozmiar głowy pomoże Ci znaleźć odpowiedni rozmiar kasku. Istnieje kilka sposobów na zmierzenie rozmiaru głowy, w tym za pomocą taśmy mierniczej lub cyfrowego urządzenia pomiarowego. Te pomiary mogą pomóc Ci znaleźć rozmiar kasku, który najlepiej pasuje do Ciebie. Jeśli wolisz używać taśmy mierniczej, możesz wykonać poniższe kroki, aby zmierzyć swoją głowę: Owiń materiałową miarkę wokół największej części głowy, powyżej brwi. Upewnij się, że zostawiłeś wystarczająco dużo miejsca, aby założyć kask na głowę.

Autor wpisu stunt99 - 21-02-22

Twój komentarz

Najnowsze posty

Polski związek motorowy

Korzyści z członkostwa w Polskim Związku Motorowym

09-01-2023

Cele i działalność Polskiego Związku Motorowego Polski Związek Motorowy (PZM) jest to stowarzyszenie

Dalej

Trial motocyklowy

Trial motocyklowy: Czego się spodziewać, jak się przygotować i dlaczego powinieneś spróbować!

07-07-2022

Spróbuj swoich sił w nietypowym wyzwaniu: trialu motocyklowym. Jest to rodzaj sportu na świeżym powietrzu, któ

Dalej

Wyścigi na żużlu

Wyścigi torowe na żużlu - dowiedz się więcej o tym pasjonującym sporcie

13-06-2022

Większość ludzi nie pomyśli o wyścigach żużlowych, gdy zapyta się ich o najbardziej ekscytujące sporty motorow

Dalej

Wyścigi Motocross i Enduro

Motocross i Enduro - wszystko, co musisz wiedzieć o tych wyścigach

06-06-2022

Ci, którzy kochają jeździć motocyklem w terenie, wiedzą, że uczucie przyspieszenia, wspinanie się na szczyt wz

Dalej

Loading...