Prosty poradnik jak przygotować motocykl na zimę

Jak przygotować motocykl na zimę

Większość motocyklistów nie ucieknie przed mroźną, mokrą i słoną niedolą zimy. Jeśli nie mieszkasz w tropikalnym klimacie, w którym jazda trwa przez cały rok, być może będziesz musiał podjąć działania, aby Twój motocykl zapadł w hibernację aż do wiosny. Jeśli przechowywałeś swój motocykl przez zimę, sprawdź go teraz pod kątem wycieków oleju, poluzowanych śrub i innych problemów, które mogą spowodować problemy przy kolejnym sezonie, gdy będziesz myślał o ponownym wsiadaniu na niego. Kluczem do utrzymania motocykla w sprawności przez cały rok jest przygotowanie. Oto kilka wskazówek, jak przygotować motocykl do zimy:

Odpowiednio przechowuj swój motocykl

Nie możesz po prostu wrzucić swojego motocykla do szopy i oczekiwać, że na wiosnę będzie w dobrym stanie. O motocykl trzeba dbać, gdy jest uśpiony. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym pada śnieg, upewnij się, że odśnieżasz swój motocykl, aby nie był pokryty śniegiem i lodem, który mógłby go uszkodzić. Nie chcesz również, aby gryzonie zagnieździły się w nim. Aby utrzymać gryzonie i inne szkodniki z dala, włóż kulki na mole do małego pojemnika z wodą i umieść je w schowku na motocykl lub w garażu. Upewnij się, że umieściłeś swój motocykl na stojaku lub zawiesiłeś go na ramie, aby nie siedział w wodzie, która nieuchronnie będzie się gromadzić z powodu topnienia śniegu i lodu.

Inne czynności konserwacyjne

Wiele z tych wskazówek to te same, które wykonasz o każdej porze roku podczas przechowywania motocykla, ale ważne jest, aby dwukrotnie sprawdzić swoją pracę, aby upewnić się, że twój motocykl jest w tip-top formie na wiosnę. Upewnij się, że twój łańcuch jest czysty, odpowiednio nasmarowany i ma odpowiednie do warunków napięcie. Twoje opony powinny być odpowiednio napompowane i obrócone, aby zużywały się równomiernie. Możesz rozważyć wyczyszczenie gaźnika oraz korków gaźnika. Jeśli masz motocykl z wtryskiem paliwa, możesz pominąć tą czynność.

Sprawdź płyny

Na początku każdej wiosny powinieneś sprawdzić płyny w swoim motocyklu. Najlepszym momentem, aby to zrobić, jest przygotowanie motocykla do zimowego przechowywania. Wymień olej i wymień filtr. Pamiętaj, aby użyć oleju wysokiej jakości, który spełnia normę SAE dla motocykli. Zmień płyn chłodzący i w razie potrzeby wymień filtr powietrza. Przy okazji zrób szybką inspekcję tylnej opony. Upewnij się, że nie ma w niej gwoździ ani innych zanieczyszczeń, które mogłyby sprawić Ci kłopot, gdy wybierzesz się na przejażdżkę następnej wiosny. Biorąc pod uwagę, jak surowa może być zima dla motocykli, ważne jest, aby odpowiednio przygotować swój motocykl. Stosując się do tych wskazówek, upewnisz się, że Twój motocykl będzie gotowy do jazdy, gdy nadejdzie wiosna.

Autor wpisu stunt99 - 03-11-21

Twój komentarz

Najnowsze posty

Motocykl do stuntu na początek

Jaki wybrać motocykl na początek drogi z moto stuntem?

28-09-2021

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć swoją karierę w tym ekscytującym świecie motocyklowych akrobacji

Dalej

Nauka Stuntu na motocyklu

Jak nauczyć się jazdy Stunt na motocyklu?

01-09-2021

Nie da się ukryć, że jazda na motocyklu kaskaderskim to porywające doświadczenie. Niezależnie od tego, c

Dalej

Jak dobrać spodnie motocyklowe

Czym się kierować przy wyborze odpowiednich spodni motocyklowych

10-08-2021

Kiedy jeździsz na motocyklu, sprzęt, który nosisz jest tak samo ważny jak sam motocykl. Noszenie odpowiedn

Dalej

Polish Stunt Cup 2015

Polish Stunt Cup 2015 - Relacja z pucharu Polski w Stuntridingu

09-08-2021

Nic tak nie podnosi adrenaliny, jak widok wykwalifikowanych zawodników, którzy narażają swoje życie dla s

Dalej

Loading...